Naše repre na MS v Leogangu

13.02.2018 07:44

WM 2018 Leogang
V pátek jsme nejdříve museli splnit naší, normálně občanskou, v těchto volbách především morální povinnost. Zdržení 2h, protože se Kozel vracel pro lyže, dohnal svižnou jízdou do Prahy s vozíkem... Nakonec jely 3 auta.
Vstupenkou do auta v Dolním Dvořišti byl hlasovací lístek toho druhého.
obr 1,2,3
Ubytování klaplo perfektně za dobré peníze a na vynikající pozici: na start i večerní vyhodnocení dojdeme pěšky. Slavnostní zahájení jsme nestihli, ale CZ tam zastupovali Božidaráci. My jsme dorazili až na pozdější zahajovací večírek v baru SkiHerzog. Poté after party v dolním apartmanu našeho ubytování. Kozel musel pro Verču vybalit svou lékárnu s rychlopříručkou pro výběr správných prášků na bolest.
obr 4
V sobotu ráno chceme co nejdříve na svah, protože je prý k dispozici celodenní vstupenka na lanovky a nikoliv jen jeden výjezd jako dříve.
obr 5 6 7 8
Kozel ráno montuje na své nové lyže vázání, Jirka nechápe, proč až teď, ostatní nervozně přešlapují a Frďas upravuje vázání Verče, které povolily záda a bude závodit.
obr 9 10
Konečně registrace, přejímka lyží a bot u dolní stanice nové lanovky a jedeme nahoru. Nádherné počasí, do sněhu minulé dny napršelo, tak je to znát nicméně vzhledem k loňsku a situaci u nás - výborné podmínky.
obr 11 12
Trať postavili zajímavě: těžký začátek, rovinky, dojezd po zledovatělé sjezdovce, ale nás mrzí, že už se nejezdí z vrcholu Asitzu, ale od prostřední, staré lanovky.
obr 13 14
Mrha při prvním telemarkovém pokleku urval vázání a tak improvizuje s drátem až skoro ke startu. Pak se většina adebere projet si trať a Mrha si při tom mění lyže u dolní lanovky. Start stihnou jen tak tak.
obr 15 16 17
Konečně se před startem Fernlaufu potkáváme s Božidaráky. Vlastně v kategorii bez hran v ženách i mužích dominují Češky a Češi.
Paní Ernie z klubu Anno 1900 v nejstarší kategorii otevírá závod, to je Dáma s velkým D, klobouk dolů za její výkony.
obr 18 19
Závod za mě: Nestál jsem letos opět vlastně ještě na lyžích, natož na jasankách. Hustej start, jde o to udržet se na nohách na prudkém svahu k první hraně. Nějak to dávám, ale pak si ustelu, všude je to rozrité a branky jsou umístěné nekompromisně. Hlavně abych nezablokoval Richarda, který startuje po mně. Než se vyhrabu zase na lyže někdo mě předjíždí. Přeci jen s tou jednou holí to tak neumím, furt mi překáží, zaplaťpánbůh za kovový hrot na konci. Před najetím na lesní cestu z louky vidím Božidaráka jak něco ve sněhu montuje na vázání, jenn se stačím optat, jestli je ok a mám co dělat s vydýcháním se na zledovatělé lesní cestě. Docela mi to jede a tak píchám jen občas. Pak opět zlom a předjíždí mě úžasnou rychlostí Erich, sklon/led, nic ho nezastaví, jede jako dělová koule. Já trpím za lyže a předposlední úsek sesmýkávám po ledové sjezdovce na kraji bokem. Pak už jen z posledního dechu píchám do cíle. Konečně je to za mnou. Plivu krev a nemohu se nadechnout. Ustlal jsem si asi 2x, ale nic se mi nestalo!
Dojeli všichni, bez úrazu, jen Kozel si stěžuje na záda. Stehna pálila v cíli každého-:)
Dáme si teplou svačinu od organizátorů a do poslední lanovky ještě lyžujeme s dojezdem až k našemu ubytování. Nejvíce k neutahání byl nejstarší účastník Joska. Před odchodem na večerní vyhlašování někteří usnou tak, že už se nevzbudí.
Královskou kategorii bez hran, která nás zajímá, jsme obsadili medailové pozice. V starších mužích vyhrál náš učitel telemarku Herbert z Zell am See, druhý byl náš Joska. Za mladší dámy vyhrála Silvia z Feuerkogelu, druhé a třetí místo braly Božidaračky Martina s Kristýna. Za mladší muže vyhrál Erich z Leogangu, je to prostě borec a velký závodník a od příštího roku už bude jezdit také na Kozlovkách, tak to bude spravedlivé. Erich celou trasu dal pod fantastických 5 min, to dokázali už jen ti první za hranaře! I když my víme, že to jen v lyžích není... Druhý byl Frďas a třetí Karel.
obr 20,21,22,23,24
Protože bylo co slavit a pivo za 4€ v krásné restauraci Kralerhof nám přišlo k půlnoci drahé, vyprovokovali jsme Božidaráky do mejdanu v jejich ležení. Tihle borci i s rodinami přijeli obytnými karavany a parkovali přímo pod restaurací na konci sjezdovky. Na parkovišti se vyndal gril, párky, pivo, kytara a byl bych tam byl ještě teď...
obr 25,26
Po včerejší no i se minchtějí všichni nacpat do ložnice. Mrha si stěžuje na kotník, tak Richard nasazuje mast a já obinadlo.
obr 27,28,29
Neděle
Vstávání nám moc nejde, ale já vyhrál s gaučem v obýváku, protože jsem nespal s motorovými pilami. Celé dopoledne/den lyžování na sjezdovce v centru Leogangu. Ráno nejdříve opět přejímka lyží a bot. Přijeli i Slovinci. Už není sluníčko, ale počasí je dobré. Není moc diváků ani lyžařů a tak máme většinou sjezdovku pro sebe. Ostatní závodníci většinou “navíc” moc nejezdí...
Hoši trochu narušují pozornost nemnoha diváků závodu hromadným šůsováním sjezdovky.
obr 30, video sus sjezdovky
Slalom dopadl také výborně:
dopln si výsledky, já jel před vyhlášením s Jirkou domu
 Roman LUDVÍK