Pozvánka na MČR v historickém lyžování 2014

09.07.2013 13:27

Zveme vás na 4. ročník MČR v historickém lyžování v Olešnici v Orlických horách

 

Více informací včetně propozic a přihlášky najdete ZDE

 

 

Čeká na vá spoustu novinek a změn :

Novinky pro  MČR  v historickém lyžování 2014

 

Po letošním ročníku, kterého se zúčastnilo 120 závodníků jsem se rozhodly, že musíme udělat několik větších změn, abychom více zaujali diváky a aby si závodníci více zazávodili. Věříme, že níže uvedené změny přinesou větší atraktivitu a sníží časovou náročnost samotných závodů, aniž bychom si méně zalyžovali.

     Největší změnou je úplné zrušení disciplíny SKOKY a její nahrazení úplně novou disciplínou JASANKROS. Do této disciplíny se není možné přihlásit, ale je nutné se do ní nominovat z klasického slalomu. Nominováno bude vždy maximálně prvních osm závodníků z každé kategorie. Zda to bude osm, nebo pouze čtyři závodníci to závisí na počtu závodníků v dané kategorii. V Jasankrosu se bude závodit podobně jako ve známém Skicrossu. Startovat budou vždy čtyři závodníci najednou a první dva postupují do finále a ve finále se již jede o medaile. Do rozjížděk a finále se bude nasazovat podle výsledků ze slalomu, vítěz si volí startovní dráhu jako první a do rozjížďky nastupuje s druhým, sedmým a osmým. Dráha nebude tak náročná jako ve skicrossu, ale přibude tam pár záludností oproti klasickému slalomu.

     Další změnou jsou upravené kategorie v klasickém slalomu. Vzhledem k vývoji konečně můžeme přistoupit ke změně věkové hranice, která nebyla nastavena úplně optimálně. Příští rok bude u mužů nastavena věková hranice do 50 let a nad 50let. I u žen dojde k rozdělní dle věku a to kategorie do 40let a nad 40let. Věkové hranice jsme nastavili podle počtů zúčastněných v právě proběhlém MČR a není problém tyto hranice i nadále posouvat, nebo třeba ještě více rozdělit, pokud se rozložení bude v příštích ročnících měnit.

     Jak jsem již slíbil, po letošní návštěvě přátel telemarku z Božího Daru  obnovíme telemarkovou kategorii v rámci klasického slalomu na starých lyžích - Telemark muži a Telemark ženy. Ti co budou startovat v této kategorii, ale již nemůžou zároveň startovat v jiné kategorii, aby se závody neprodlužovali. Pozor, tentokrát již bude na trati rozhodčí, který bude posuzovat projetí jednotlivých branek v telemarkovém pokleku a špatné projetí branky bude penalizováno vteřinami navíc.

     Z časových důvodů bude přeložen závod na nových telmarkových lyžích. Závod zvaný O Kačenčino telátko se nepojede v rámci mistrovství, ale v rámci Kačenčině Ski na závěr sezóny.

      Největším bonusem pro nadcházející ročníku je pořízení nové časomíry, která dovolí startovat intervalově, čímž zkrátíme samotný průběh závodu, závodníci stihnout odjet obě kola a pro diváka to bude také výrazně atraktivnější, jelikož stále někoho uvidí na trati. Jediní kteří pojedou i přes toto vylepšení pouze jedno kolo je kategorie dětí, kteří mají v průměru třikrát delší průměrný čas na jedno kolo.

      Opět proběhne divácká soutěž o nejlepší funclub, který vyhraje basu piv od Bernarda. Věříme, že když tuto soutěž vyhlásíme včas, tak bude podél trati větší konkurence.

 

Za vaše podněty a nápady předem děkujeme.

 

Více informací včetně propozic a přihlášky najdete ZDE

 

Kdykoliv a kdekoliv na svahu se těší

Michal Martinek