MMČR 2013

11.12.2018

3. ročník MČR v historickém lyžování je zdárně za námi. Letošních závodů se zúčastnilo celkem 116 závodníků, což je 50% nárůst oproti předchozímu roku! Závodníci byli ze všech koutů České republiky a přijeli nás podpořit i dvě skupiny závodníků z rakouského Leogangu a Berndorfu. Mezi hosty z Leogangu byl i hlavní pořadatel mistrovství světa v lyžování na starých lyžích Josef Seivold, který byl velmi překvapen nejen počtem závodníků, ale i jejich kvalitou. Slíbil, že u nás není naposledy a že bude velice kladně referovat o našich závodech v Rakousku, takže věří, že nás bude navštěvovat ještě více závodníků z alpských zemí.

Dalším velkým zpestřením závodu byl doslova nájezd telemarktýmu z Božího Daru, který všem návštěvníků předvedl krásu a ladnost jízdy na starých lyžích v telemarkovém oblouku. Je potřeba ocenit, že i na úkor času se snažili předvést co nejčistší stylovou jízdu a mohu za pořadatele slíbit, že na příští ročník, nejen jim, připravíme kategorii, kde bude možné jet pouze v telemarkovém oblouku.

Vzhledem k velkému zájmu jsme bohužel byli nuceni některé disciplíny udělat pouze jednokolově, ale věřím, že to všichni pochopili a je nyní na nás abychom tomu pro příští rok přizpůsobili techniku a zvládli i s takový počtem závodníků odjet řádně všechny kola. Přislíbená nová časomíra by to měla snadno zvládnout.

Závodníci si nakonec rozdělili 12 sad medailí od keramičky Martiny Anderlové ve třech disciplínách a i s dalšími oceněnými jako například za nejlepší držkopád, nejladnější styl a podobně obdrželi věcné ceny od sponzorů závodu. Drobnou cenu dostali všichni závodníci už při registraci, kde na ně čekalo 100 šátků od firmy Warmpeace , 100 drinků od AUDI a hlavně 130 originálních odznaků mistrovství. Na posledních pár přihlášených se už bohužel nedostalo úplně všechno, ale třeba to alespoň bude motivovat k tomu, aby příští rok dorazili dříve :-)

Po celý den nám přálo poměrně velmi dobré počasí, kdy bylo sice relativně chladno, ale nefoukal vítr a podívalo se na nás i sluníčko. Vzhledem k tomu jaké počasí panovalo v předchozích dnech se jednalo o malý zázrak a ve spojení s tím že se během závodů, při závěrečném ohňostroji a následné zábavě krom kocoviny nikomu nic nestalo, tak se dá letošní mistrovství ohodnotit jedině kladně.

Děkujeme všem níže uvedeným partnerům za jejich podporu, děkujeme skiareálu Juráška za přátelské prostředí, všem pomocníkům za ochotu a na všechny závodníky a návštěvníky se budeme opět těšit příští rok.

4. ročník MČR proběhne v Olešnici v Orlických horách dne 18.1.2014.