Report z mistrovství Rakouska - Embach 2019 od Držky

06.02.2019

2. mistrovství Rakouska v nostalgickém lyžování, EMBACH 2.2.2019

Část HOVRCHu jede už ve čtvrtek a užívá si krásný pátek lyžování, část dorazí v páteční noci. V sobotu při technické přejímce se scházíme ještě s jedním Čechem, který spojil účast s rodinnou dovolenou na lyžích. Celkem je nás tedy 6.

Celé ráno slušně leje (jako prší).

Technická přejímka v hotelu a restauraci Kraemerwirt na náměstíčku v Embachu začíná po osmé hodině ranní. Nerad bych se mýlil, ale zřejmě kvůli nám udělali extra kategorii "Koenigs Klasse Nachbau" (královská třída-nově vyrobené lyže). Nicméně Joska měl s sebou i staré originály a tak soutěžil v té nejvyšší kategorii.
Já, Vašek a Karel jsme dostali samolepku "Nachbau" na naše Kozlovky. Verča s Terezkou jely také "Nachbau" Kozlovky za baby, samozřejmě se bavíme o lyžích/kategorii bez hran a s volnou patou.

Slavnostní zahájení před restaurací za účasti hezké starostky, focení na sněhovém podiu s plakáty sponzorů probíhalo také za deště, někteří propadali zoufalství co/jak namazat na lyže. Rakušáci z Leogangu předpověděli, že se to bude zlepšovat a odpoledne bude sluníčko ... tak jsme věřili J

Odchod ke sjezdovce a před hromadným startem sjezdu (po kategoriích, max. 4 soutěžících na trati) z poloviny sjezdovky jsme stihli jednou sjet po namrzlém manžestru. Po sjezdu jsme měli pauzu na oběd a pak se po startovních číslech začal slalom. Organizátor Rudi do mě od rána hučel, že chce, aby se jezdil telemark, tak kdo ho pojede slalomu dostane extra body za krásu stylu. Tak jsem se nechal zblbnout a jako jediný jsem ho jel, no a jasně že jsem nemohl mít dobrý čas.
Nicméně Vašek s Karlem závodili naplno a tak jsem si byl jistý, že nějaká bedna za ČR bude. Joska se v obou disciplínách držel, ale závodil s mistrem světa Erichem, tak to neměl vůbec jednoduché.
Dopoledne přestalo pršet a odpoledne opravdu po chvilkách svítilo i sluníčko. Zmrzlý sníh povolil do mokrého a krásně se jezdilo bez hran ... stačilo věřit J

Po čtvrté hodině jdeme do restaurace, kde se ráno začínalo na výborný guláš v ceně startovného. Kapela hraje a už čekáme jen na vyhlášení výsledků:

Koenigs Klasse muži: 1. Erich, 2. Gerhard, 3. Joska (Anno 1900 Leogang + HOVRCH)

Koenigs Klasse Nachbau muži: 1. Karel, 2. Vašek, 3. já (jen HOVRCH)

Koenigs Klasse Nachbau ženy: 1. Terezka, 2. Veronika (jen HOVRCH)

pak už jen hrany, kandahar atd.

Po vyhlášení jedu domů, stihl jsem to před půlnocí. Ostatní slaví do cca 22h a Vašek mi druhý den dopoledne volá, že do rána napadalo 45cm mokrého sněhu a musel hodinu vyhazovat lopatou auto, aby mohli odjet …